Przywróć blask swojej skórze. Sezon intensywnej pielęgnacji rozpoczęty!

foto2

Wakacje za nami. Dwa letnie miesiące wypełnione wyjazdami, odpoczynkiem na świeżym powietrzu i beztroską na plaży. Dla naszej cery był to wyjątkowo trudny czas. Długie godziny spędzone na słońcu zapewniły nam piękną opaleniznę, ale też wysuszyły skórę i naraziły ją na nadmierne promieniowanie UV. Kosmetyki mineralne Bella Terra pomogą przywrócić jej zdrowy i świeży wygląd. 

Promieniowanie UV – by chronić się przed jego szkodliwym działaniem stosujemy kremy z filtrem. Używamy ich przede wszystkim, gdy wybieramy się na plażę. I słusznie. Warto jednak pamiętać, że cera potrzebuje ochrony na co dzień. Również wiosną, jesienią i zimą. Kosmetyki mineralne Bella Terra wychodzą tym oczekiwaniom naprzeciw. Zapewniają naturalną ochronę przed słońcem oraz łagodzą podrażnienia i zaczerwienienia.

Problemu poparzeń słonecznych nie można bagatelizować. Ich negatywne skutki odczuwamy niemal natychmiast, gdy na skórze pojawiają się bolesne zmiany. W dłużej perspektywie konsekwencje dla zdrowia mogą być jednak znacznie poważniejsze. Nadmierna ekspozycja na słońce może prowadzić do bardzo poważnych chorób skóry. Lista niepożądanych zmian zachodzących pod wpływem promieniowania UV jest oczywiście znacznie dłuższa. Znajdują się na niej między innymi: przedwczesne starzenie skóry (tzw. photoaging), pojawienie się rumienia, zaskórników, brodawek, przebarwień, plam soczewicowatych starczych, osłabienie układu odpornościowego (prowadzące między innymi do aktywowania się wirusa opryszczki), choroby oczu, a nawet reakcje alergiczne.

Jak podkreślają eksperci jesień to idealny czas na przywrócenie naszej cerze blasku sprzed wakacji. Proces ten wymaga jednak czasu i co najważniejsze – musi być przemyślany. W tym okresie odradza się korzystania z zabiegów oczyszczania twarzy ponieważ mogą jeszcze bardziej podrażnić naszą skórę. By uniknąć kłopotów warto sięgać po najlepsze produkty ochronne, wśród nich kosmetyki mineralne Bella Terra. Skóra wysuszona kąpielami słonecznymi wymaga odpowiedniego nawilżenia. Idealnie w takich przypadkach sprawdzi się Daily Moisturizer, nawilżający krem na dzień marki Bella Terra. Dzięki swoim właściwościom zmiękcza, wygładza i delikatnie natłuszcza skórę. Zawarte w nim, w 100% naturalne, składniki i minerały dzięki specjalnej formule szybko wchłaniają się, symulując procesy odnowy i regeneracji przesuszonej skóry. Warto również stosować regeneracyjny krem na noc Bella Terra. Zawarte w nim kapsułki z witaminami pękają podczas snu, uwalniając aktywne witaminy A i E. Te z kolei regenerują i odmładzają skórę. Natomiast olej z awokado gromadzi się wraz z upływem czasu, działając jak naturalna ochrona przeciwsłoneczna. Wysokie stężenie potasu spowalnia proces starzenia, a nawet cofa go poprzez zmniejszenie plam słonecznych i starczych. Dzięki alantoinie, krem ten łagodzi podrażnienia skóry, zmniejszając zaczerwienienie i obrzęki.

Zdrowy wygląd skórze doświadczonej przez nadmierną ekspozycję na słońce pomoże przywrócić również luksusowa maseczka termiczna. Wykorzystuje ona potężną formułę gliceryny i prowitaminy B5, która wzmacnia funkcję ochronną skóry i zapewnia ciągłe nawilżanie. Kaolin gwarantuje delikatne, głębokie oczyszczenie i zmniejsza występowanie porów.

Ochronę przed promieniami UV skórze na co dzień zapewniają również wyjątkowe pudry Bella Terra o właściwościach ochronnych i leczniczych. Dwutlenek tytanu i tlenek cynku zawarty w podkładach tej marki zapewnia naturalną ochronę przeciwsłoneczną przed promieniowaniem UVA i UVB, eliminując potrzebę stosowania tłustych filtrów przeciwsłonecznych.
Po wakacjach największą popularnością cieszą się delikatne kremy, które przynoszą ulgę podrażnionej i wysuszonej skórze, wygładzają ją i przywracają elastyczność. Należy je nakładać kilka razy dziennie w umiarkowanej ilości, zwłaszcza przed snem, gdyż właśnie w nocy skóra regeneruje się najszybciej.

Zdjęcia pochodzą z pixabay.com i są oparte o darmową licencję.