Łąki pełne naturalnych lekarstw

topc

Kosmetyki naturalne. Zdrowe. Bezpieczne w użyciu. Wolne od szkodliwych substancji chemicznych. Właśnie takie właściwości zadecydowały o sukcesie marki Bella Terra. Te wyjątkowe, w 100 % bazujące na czystych minerałach i składnikach produkty, powstały w Stanach Zjednoczonych, szybko jednak podbiły serca kobiet na całym świecie. W ich składzie znajdują się między innymi: wiesiołek, oczar wirginijski i mocznik.

Kosmetyki wolne od szkodliwych składników chemicznych cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Zarówno kobiety jak i mężczyźni, w trosce o własne zdrowie wybierają naturalne metody pielęgnacji skóry. Bella Terra wychodzi temu naprzeciw!

Wśród docenionych na tym polu składników coraz częściej wymienia się oczar wirginijski. To roślina, która działa przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo i przeciwzapalnie. Maseczki, kremy czy mleczka, w których występuje są niezastąpione w walce z trądzikiem i w pielęgnacji skóry z tendencjami do alergii. Jeśli szukasz preparatu, który pomoże Ci w dbaniu o delikatną cerę nasze produkty są właśnie dla Ciebie. To właśnie oczar jest odpowiedzialny za zmniejszanie kruchości kapilar i uszczelnianie naczyń włosowatych, dzięki czemu poprawia wygląd cery problematycznej, o zatkanych porach.
Szerokie zastosowanie w kosmetykach Bella Terra znalazł również mocznik. Pomaga zatrzymywać wodę w naskórku i słynie ze swych właściwości nawilżających. Znajdziemy go w balsamach do ciała, kremach (zarówno do twarzy, rąk oraz nóg), maściach, szamponach do włosów i odżywkach. Podobnie jak oczar, mocznik skutecznie zwalcza trądzik. Pomaga też w eliminacji łupieżu oraz pielęgnacji skóry atopowej, czy uszkodzonej zbyt długim opalaniem. Nawilża wysuszone miejsca na łokciach, kolanach i piętach. Zastosowanie produktów zawierających mocznik, zależy od jego stężenia. Im Wyższe stężenie tym bardziej intensywne działanie.

 

Trzecim, bardzo popularnym naturalnym składnikiem występującym w naszych kosmetykach jest wiesiołek. Roślina, którą bezrefleksyjnie mijamy na polach i łąkach potrafi zdziałać z kobiecą skórą prawdziwe cuda. Wiesiołek jest wykorzystywany nie tylko przy leczeniu problemów z cerą, ale też poprawia odporność. Pomaga usuwać toksyny z organizmu i broni go przed szkodliwymi substancjami. Olej pochodzący z jego twardych nasion posiada między innymi duże ilości NNKT czyli Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych. Dzięki temu cera jest elastyczna i jędrna. Podobnie jak oczar i mocznik, wiesiołek pomaga w leczeniu trądziku.

Zdjęcia pochodzą z pixabay.com i są oparte o darmową licencję.